STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Pro více informací nás kontaktujte na rangersapprenticecz@gmail.com

Vysněné povolání - 7. kapitola

4. dubna 2013 v 19:35 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis

Kapitola sedmá

Už hodnou chvíli jsme seděli ve světnici. Já a tři hraničáři jsme popíjeli každý ze své misky kávy.

"Tak," přerušil ticho Halt, když byl asi v půlce své misky. "Asi bys chtěla vědět, co tě čeká."

"Ne," přerušila jsem ho. "Nejdřív chci odpověď na jednu otázku."

Willovi i Gilanovi vyjelo obočí vzhůru. Halt jen pokrčil rameny.


"Proč já?" vypálila jsem s pohledem upřeným střídavě na každého z nich. "Tady byste určitě našli desítky holek, které by byly lepší než já."

Gil s Haltem se jenom usmáli. "To Will. Tvrdil, že lepší holku nenajdem."

"A vy jste mu uvěřili," doplnila jsem ho. "Slepě," dodala jsem šeptem.

"Holky tady jsou už od malička vychovávaný v tom, že jednou budou mámy a manželky, pilně se starající o blaho rodiny. Ve vaší době jste jiný. Úplně. Vám tlučou do hlavy, že buď budete úspěšný, nebo ne. Záleží to na vás. Budete se snažit, máte šanci. Lajdáte, máte smůlu. Za to naše holky budou hospodyně a basta," vysvětloval vesele Will.

"Proč si myslíš, že nejsi dobrá?" vyzvídal Halt, jako by Willa vůbec nevnímal. Věděla jsem, na co naráží. Na tu poznámku, co neměl nikdo slyšet. Ale tady si člověk nesmí nic ani myslet.

"Je to všechno divný. Žiju si svůj život, pak přijdete vy, dáte mi do ruky věci, který jsem maximálně párkrát zahlídla ve filmech, mně to s nima vůbec nejde a vy mě chcete za měsíc poslat do akce. To je... strašně hezký, dobrodružný, nebezpečný..... hodně nebezpečný. První chlapík s nožem, kterýho potkám a nebudu se mu líbit, mě zapíchne," vylila jsem na ně svoje myšlenky.

Will s Gilanem seděli se spadlými čelistmi. Podívala jsem se na ně, lehce otevřela pusu a rukou ji zespoda zavřela. Oba najednou zavřeli ústa, ale nepřestávali na mě zírat.

Halt jen párkrát vážně pokýval hlavou. Najednou jeho saxonský nůž vyjel z pouzdra a řítil se z výšky na mě. Chytila jsem Haltovu ruku, zaryla do jeho zápěstí svoje ostré nehty. Mimoděk pustil nůž, já ho chytila a zpátky mu ho podávala.
V tu chvíli mi na zátylku přistál pohlavek. Ne nějak silný, ale pohlazení to taky nebylo.

"Tak dost!" rozkřiknul se na mě. Přikrčila jsem se, ale jak mluvil, jeho hlas se zklidňoval.

"Ze začátku jsem byl proti, tahat sem holku z jiný doby, ale teď vidím, že Will vybral dobře. Měla jsi vidět jeho, když poprvé držel luk v ruce a dnes je slavný Will Dohoda. Taky mu spoustu věcí nešlo a Gilovi jakbysmet. Ani já nebyl dokonalý. Ale ty střílíš, jako by ses s lukem, noži a já nevím čím narodila. Jde jenom o to sžít se s tím. A vyrovnat se s pocitem, že jednou možná někoho zabiješ." Konec doříkával skoro šeptem. Na chvíli nastalo ticho.

"Jak to víš?" osmělila jsem se natolik, abych ho prolomila. Jen zavrtěl hlavou.

"Máme problém. Učni kurýrů se záhadně ztrácejí. Přesně dva týdny po zmizení se najdou někde na stromě. Oběšení. Budeš další kurýský učeň," pokračoval Halt, jako by se předtím nic nestalo.

"Takže návnada," pokývala jsem hlavou.

"Něco takového," připustil Halt. "Vybírá si hlavně slabší dívky. Budeš hrát zanedbanou dívku bez rodičů. Tedy až po našem výcviku."

"Fajn, znáš svůj úkol. Teď mi ale prozraď ještě jednu věc," prohlásil s vážnou tváří Gilan. Následně se mu oči rozzářily jako malému dítěti. "Co je to 'filmech'?"

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Fluffy Fluffy | Web | 4. dubna 2013 v 19:40 | Reagovat

Will má pravdu - tenkrát holky byly něco jiného. =) A jsem si jistá, že Iviis je ta pravá - a že toho šmejda, co unáší ty kurýrské učně, najde a potrestá. =)
Jinak, Gilan je boží. =D Naprosto boží. =D Fakt ho tady zbožňuju. =D A ta poslední otázka? =D Spadla jsem smíchy pod stůl. =D
Moc se ti to povedlo! =)

2 RenyNew RenyNew | 5. dubna 2013 v 14:18 | Reagovat

Je fakt, že je rozumné, vybrat dívku z naší doby, protože takových, co by byli schopné hraničářského výcviku tehdy vážně asi moc nebylo - jak jsi správně vystihla - hlavně kvůli výchově. Samozřejmě byli asi vyjímky - třeba taková Evanlyn - ale ta by těžko mohla plnit tajný úkol, když je princezna :D. Takže ještě že máme naší rychlohraničářku.
Jinak, Gill byl na konci úplně úžasnej :D
Doufám, už žádný další kurýrský učeň nepadne za obět tomu, kdo je unáší - doufám, že s ním naše hraničářka parádně zatočí :D

3 Iviis Iviis | 5. dubna 2013 v 19:48 | Reagovat

Páni, to jsou dlouhý komentáře ;) Děkuju, jsem ráda, že se líbí ;)
Gilan byl takovej spontánní nápad ;)
Reny - nechci nic prozrazovat, ale myslím, že budete překvapený ;)

4 Casion Casion | Web | 6. dubna 2013 v 11:05 | Reagovat

Veľmi pekná kapitola :D Tiež by som sa na jej mieste pýtala, prečo si ma vybrali...

5 Lucie | Tess Lucie | Tess | 7. července 2017 v 15:18 | Reagovat

'Co je to 'filmech'?' Já umírám smíchy. Píšeš fakt skvěle a je to něco nového. Jsi naprosto originální!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama