STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

Duben 2013

Vysněné povolání - 13. kapitola

28. dubna 2013 v 17:07 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis

Kapitola třináctá

"Elí!" vystřelila jsem ze dveří třídy k lavici, kde jsem seděla se svou jedinou kamarádkou. "Tolik jsi mi chyběla!"

"Klid!" snažila se mě uklidnit s vytřeštěnýma očima a kroutila se v mém pevném objetí. Po pár pro ni dlouhých vteřinách jsem ji pustila.

"Co blbneš, vždyť jsme se viděly předevčírem?" zaťukala si na čelo.


Soutěž o devátou knížku!

28. dubna 2013 v 8:00 | Fluffy |  NEWS
České nakladatelství dnes dává do soutěže devátý díl Hraničářova učně. Ten, kdo ho ještě nemá, se tak může pokusit vyhrát přírůstek do své knihovničky! =)

Přeju hodně štěstí!Snová realita - 13. kapitola

27. dubna 2013 v 21:09 | Fluffy |  Snová realita
autorka: Casion

Tak mám tu pre vás trinástu kapitolu. Trochu mi to trvalo, tak ale snáď to až tak moc nevadí :D
Dúfam, že sa vám bude páčiť. Nie je až taká akčná, no v tej ďalšej už bude aj nejaký ten súboj, to vám môžem sľúbiť =D.

Príjemné čítanie a venujem ju všetkým čitateľom =D


Hraničářka – 9. kapitola – Řešení v nedohlednu…?

25. dubna 2013 v 18:57 | Fluffy |  Hraničářka
autorka: RenyNew


Hraničářka - 9. kapitola - Řešení v nedohlednu…?

Před polednem byl v kuchyni velký shon. Poté, co Lia oškrábala brambory a dala je vařit, ji čekal nespočet dalších úkolů, s Helen a Alicí, které se rozhodly ukázat nové kolegyni, jak to v kuchyni chodí. Lia v duchu dumala nad tím, jestli to nedělají hlavně kvůli tomu, aby se dozvěděli co nejvíc o ní a zejména o jejím muži. Will byl zkrátka hlavním tématem a Lia se musela v duchu hodně přemáhat, aby o něm dokázala mluvit jako milující manželka. To, čeho jí ušetřila hospodyně, teď s chutí vynahradily kuchařky. Jejich otázky byly občas vážně peprné. Halt sice říkal, že kuchyně je místo pro konverzaci jako stvořené, i tak ale Lia nevycházela z údivu. K tomu všemu musela stíhat krájet, míchat nebo nějakou další činnost. Když už bylo všechno hotové, celá kuchyně si oddychla. A Lia dvojnásob. Teď se muselo roznést jídlo do jednotlivých částí hradu. Nejprve samozřejmě to nejlepší baronovi a jeho nejužšímu okruhu, to skromnější pak ostatním zaměstnancům. Paradoxně se v kuchyni jedlo až naposled, ale nikomu to po neustálém vaření a ochutnávání ani moc nevadilo. Mistr kuchař začal rozdělovat kdo, kam, co odnese. Jedním z těchto míst byly i stáje, kde pracoval Will. Jak jinak, kuchař tímto úkolem pověřil právě Liu. Dívka se překvapeně otočila na ženy vedle sebe. Helen se ušklíbla.

"Domluvily jsme ti to, tak pozdravuj muže," řekla a Alice přikývla. Lia se nepřestávala divit. Nicméně vzala koš, ve kterém bylo jídlo, a vydala se dolů na nádvoří.


Vysněné povolání - 12. kapitola

22. dubna 2013 v 18:33 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis

Kapitola dvanáctá

Asi o dvě hodiny později jsem byla připravená ulehnout do postele. Smyla jsem si z tváří poslední zbytky bláta a ještě jednou si rozčesala vlasy a zapletla je do copu.

Zrovna jsem zápasila s řemínkem, který jsem používala místo gumičky, když do pokoje vešla Alyss.

"Neruším, mladá kurýrko?" optala se zdvořile.

Soutěž o osmou knihu!

20. dubna 2013 v 8:00 | Fluffy |  NEWS
České nakladatelství dnes dává do soutěže osmý díl Hraničářova učně. Ten, kdo ho ještě nemá, se tak může pokusit vyhrát přírůstek do své knihovničky! =)

Přeju hodně štěstí!

Hraničářka – 8. kapitola – Liana a William

18. dubna 2013 v 17:56 | Fluffy |  Hraničářka
autorka: RenyNew


Hraničářka - 8. kapitola - Liana a William

"Tak, tady to máme," prohlásila hospodyně a mávla rukou do dveří nalevo. Místnost byla malá, ale účelná a i docela útulná. Jedna skříň, malý stolek s židlemi a… manželská postel! Lia měla co dělat, aby to neřekla nahlas, ten pohled ji dost rozhodil.

Samozřejmě, s Willem představovali manžele, tak bylo logické, že budou mít manželskou postel. Mimochodem, to označení znělo až moc honosně, byla to dvě velice jednoduchá lůžka postavená vedle sebe. Stejně jako zbytek pokoje by zřejmě však působily účelně a útulně, kdyby se pod tímto obalem neskrýval fakt, že je budou s Willem společně sdílet neurčitě dlouhou dobu. Na to Lia po včerejším zjištění skutečně neměla sílu.


Vysněné povolání - 11. kapitola

17. dubna 2013 v 10:28 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis

Kapitola jedenáctá

Seděla jsem u kulatého stolu a dalšími šesti osobami: baronem Araldem, lady Sandrou, lady Paulinou, která měla rozhodnout o mém přijetí do kurýrské školy, jejím manželem Haltem, Alyss, která by se stala mou učitelkou, a Willem jakožto Alyssiným doprovodem.


Vysněné povolání - 10. kapitola

14. dubna 2013 v 16:57 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis

Kapitola desátá

"Vstupte," ozval se z baronovy pracovny hluboký hlas.

Stála jsem přede dveřmi s Martinem, který mi pomohl ustájit Ass, dovedl mě do kuchyně a umyl mi z obličeje většinu bláta a zeleně z listů, kterou jsem si tam ještě před vesnicí pracně natřela.


Snová realita - 12. kapitola

13. dubna 2013 v 13:25 | Fluffy |  Snová realita
autorka: Casion"Prebrala sa!" zaznel nejaký hlas, ktorý bol hlasnejší, než ako by som si priala, a ja som s námahou otvorila oči. Už mi nebolo tak veľmi zle a ani teplo mi už také nebolo, čo som rozhodne privítala. Tešilo ma, že je mi už lepšie, i keď som sa cítila hodne unavene.

Rozlepila som oči a prvé, čo som uvidela okrem pomerne prudkého denného svetla, bola mladá mužská tvár, ktorá sa nado mnou skláňala.

Hraničářka – 7. kapitola – Manželé Mainwaringovi

12. dubna 2013 v 18:24 | Fluffy |  Hraničářka
autorka: RenyNew

Hraničářka - 7. kapitola - Manželé Mainwaringovi

Will, s Liou po boku, stoupal po točitém schodišti k baronově pracovně. Prvotní nejistota jej už opustila, po karambolu s příjmením jako by měl dojem, že možný problém už je za nimi. Alespoň pro dnešní den. Je-li skutečně místní baron takový, jak ho popisoval Halt, rozhovor s ním by neměl být až takový problém. Snad.

Před dveřmi pracovny jim přispěchal naproti baronův sekretář.

"Vy jste ti s žádostí o práci?" zeptal se a prohlížel si oba od hlavy až patě. Will přikývl.

"Jsem William Mainwaring a tohle je moje žena," řekl a protentokráte se dal hodně záležet, aby se nezadrhl u informace o Lie.

Luk a meč - 6. kapitola

11. dubna 2013 v 12:36 | Fluffy |  Luk a meč
autorka: Janka

Kapitola 6. - Jede se dál

"Tak, slečno, buď mi povíte, co chci vědět, nebo vás to bude bolet," řekl baron a hrál si s ostrou dýkou.

Joanna skrze zatnuté zuby procedila: "Nikdy."

Baron zrudnul vztekem. "Jak chcete!" Přiložil dýku k její paži a řízl.

Když ji po výslechu zamkli zpět do cely, měla Joan krvavé rány skoro po celém těle a pod okem fialovou podlitinu. Kdyby jí alespoň dali něco k jídlu, ale večeře furt nikde a žaludek se už hlasitě ozýval. Schoulila se do rohu a opřela se o chladnou stěnu. Dnes už ani neměla chuť nebo sílu psát do deníku, a tak jen myslela na tvář, kterou měla tak ráda a po chvíli usnula.

Soutěž o sedmou knihu Hraničářova učně!

11. dubna 2013 v 9:00 | Fluffy |  NEWS
České nakladatelství dnes dává do soutěže sedmý díl Hraničářova učně. Ten, kdo ji ještě nemá, se tak může pokusit vyhrát přírůstek do své knihovničky! =)

Přeju hodně štěstí!Vysněné povolání - 9. kapitola

10. dubna 2013 v 12:58 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis

Kapitola devátá

Naposled jsem přejela pohledem svůj nový zevnějšek. Vlasy jsem měla rozcuchané, nehty výcvikem ulámané. Na sobě jsem měla oblečení, které Will házel do každého ostružiní a máchal v každé louži, kterou našel. Podle toho vypadalo. A... nejen to. Visela na mně páchnoucí košile, tmavé kalhoty a dlouhý zelený plášť. S Alyss bylo domluvené, že boty si v kurýrském výcviku můžu nechat svoje, abych nebyla úplně odzbrojená.


Ukázky z knížek!

10. dubna 2013 v 12:42 | Fluffy |  NEWS
Na stránkách českého vydavatelství se objevila aktualizace, co se týče ukázek z knížek - a mezi nimi samozřejmě nesměly chybět knížky, které napsal John Flanagan!
Tudíž, pokud vás zajímá, jaké ukázky z knížek, které jste ještě nestihli přečíst, vydavatelství vybralo, podívejte se! =)


Stařík Halt od Iviis

7. dubna 2013 v 19:12 | Fluffy |  Videa
Iviis zhudebnila text, který tu společně s překladem z knihy, vybásnila RenyNew, a video nám poslala i s věnováním. Iviis, moc děkuju za blog i za jeho čtenáře! =)


"Tohle video bych chtěla věnovat všem, co přispívají nebo čtou na www.rangersapprenticecz.blog.cz a taky svojí kamarádce Jenně, která mi byla, je a vždy bude velkou inspirací ;)"

Vysněné povolání - 8. kapitola

7. dubna 2013 v 11:56 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis


Kapitola osmá

Týdny letěly jako voda v nedalekém potoce. Moje svaly sílily, smysly se zbystřovaly. Poznávala jsem svoje nové okolí, učila se základním hraničářským dovednostem. Z mojí dobré známé mapy se stala nejlepší kamarádka, z nenáviděných zbraní staří dobří přátelé. Moje a Assina duše srostla v jednu. Hodně jsem se změnila.


Snová realita - 11. kapitola

6. dubna 2013 v 11:32 | Fluffy |  Snová realita
autorka: Casion

Tak, konečne sa mi podarilo dať dokopy jedenástku kapitolu! Nesmierne sa ospravedlňujem všetkým, ktorý túto poviedku - Snová realita - čítajú za čakanie... Dúfam, že si na poviedku ešte niekto pamätá a že ho táto kapitola poteší.
Viem, že je taká chaotická, ale na svoju obranu musím napísať, že je to tak urobené naschvál. Žiadne označenie medzi snom a realitou :D"Zlatko, zlatko, hovor so mnou!" počula som mamin hlas, ale nemala som sily odpoveď jej. Bolo mi zle, naozaj zle, ako ešte nikdy v živote. Čo sa to so mnou deje? Čo sa stalo?

"Sanitka je na ceste," počula som akýsi skľúčený hlas, ale bola som priveľmi mimo na to, aby som zistila, kto to je. Sanitka? Áno, tá sa zíde. Asi by som mala ísť do nemocnice...

Hraničářka - 6. kapitola – Propánakrále!

5. dubna 2013 v 17:08 | Fluffy |  Hraničářka
autorka: RenyNew


Hraničářka - 6. kapitola - Propánakrále!

Willa probudilo koňské zafrkání. Na tom by mu nepřišlo nic až tak neobvyklého, kdyby to nebylo tak intenzivní. Dokonce i cítil vůni koní. A k tomu všemu měl pocit, že po celém těle cítí štípání, jako by snad ležel na seně. V tu chvíli se zarazil. To nebyl jen pocit. Skutečně to bylo seno. Tenhle fakt ho docela probral. Promnul si oči, aby se ujistil, že ho nešálí zrak. Ležel ve stáji vedle Cuka! Náhle si vybavil, že v noci právě na tomhle místě Lie vyprávěl o Norgate a o Alyss. Už mu bylo všechno jasné. Po Liině nečekaném odchodu musel ve stáji usnout. Jestli mu ale něco doposud jasné nebylo, pak dívčina včerejší náhlá změna nálady. Neřekl přece nic špatného…

Vysněné povolání - 7. kapitola

4. dubna 2013 v 19:35 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis

Kapitola sedmá

Už hodnou chvíli jsme seděli ve světnici. Já a tři hraničáři jsme popíjeli každý ze své misky kávy.

"Tak," přerušil ticho Halt, když byl asi v půlce své misky. "Asi bys chtěla vědět, co tě čeká."

"Ne," přerušila jsem ho. "Nejdřív chci odpověď na jednu otázku."

Willovi i Gilanovi vyjelo obočí vzhůru. Halt jen pokrčil rameny.