Luk a meč - 1. kapitola

3. března 2013 v 21:41 | Fluffy |  Luk a meč
Název: Luk a meč
Od: Janka
Doba: Po Nihon - džinu
Upozornění: naprosto ignoruji 11. knihu
Postavy: John Flaming, Joanna Flaming, Gilan, Halt, Will, Horác, Crowley a další
Shrnutí: Tato povídka je nejprve o mladém chlapci Johnovi, který slídí tak dlouho kolem Crowleyho, až se stane jeho učněm a vyučí se hraničářem. Co se však stane, když Halt, Gilan a Crowley zjistí, že John není to, co se zdá? A proč se náhle dostane do smrtelného nebezpečí?
***

Kapitola 1. -John
Rok nastoupení Gilana k Haltovi

Skupinka chlapců si hrála na trávě. Ovšem nikdo z nich si nevšiml, že je někdo sleduje. Nacházeli se na louce u hradu Araluenu kousek od řeky Kuřavky. Uprostřed pastviny stála skupinka stromů a právě tam zamířil jeden z kluků. Pozorovateli neuniklo, že kluci hrají na schovávanou, i když je většině z nich přes dvanáct let. Zajímalo ho, proč onen chlapec míří zrovna sem. Byl to sice nejbližší úkryt, ale stromy rostly dál od sebe, takže by za takového jasného dne postavu bylo dobře vidět. Sice on sám tu byl, jenže on byl hraničář a uměl se skrývat. Chlapec už mezi tím dorazil ke stromům. Hbitě se chytil spodní větve prvního stromu a začal šplhat nahoru.


Tak takhle vyzrál na nedostatek úkrytu, pomyslel si Crowley. Pozorovatelem nebyl totiž nikdo jiný než velitel hraničářů, ale to největší překvapení ho ještě čekalo. "Dobrý den, Crowley." Po zvuku hlasu sebou Crowley trhl, jelikož hlas nepatřil nikomu jinému než Johnovi, chlapci kterého sledoval. Toto už nebylo poprvé, co ho John objevil. Proto ho také Crowley dnes sledoval. Ten chlapec se mu líbil, možná by z něj mohl být hraničář. Zatímco byl takto zahloubaný do svých úvah, všiml si, že se John potichu přemístil na další strom a Crowley se konečně rozhodl a potichu se vytratil na hrad Araluen.

***

"Takže vy říkáte, Crowley, že můj syn John by se mohl stát hraničářem, že?" řekl překvapený baron z léna Whitby. Nacházeli se v komnatách, které král Duncan vyhradil návštěvám, a kde už týden pobýval právě baron a jeho syn. "Ale vždyť se učil od mala s mečem a hraničáři meče nepoužívají," namítl baron.

"To nebude problém," prohlásil Crowley.

"V tom případě souhlasím," pronesl baron ztěžka.

Mezitím, co jeho otec a velitel hraničářů mluvili, poslouchal je John za dveřmi a snažil se zachytit alespoň něco z jejich rozhovoru, jenže mluvili tiše a nemohl je slyšet. Hraničářů se nebál, ale nechtěl si je ani znepřátelit. Zajímali ho. Vtom se odvedle ozval zvuk odsouvaných židlí a John věděl, že za chvíli oba muži odejdou těmito dveřmi a pomalu, potichu odešel.

Crowley seděl ve své kanceláři. O chlapci, který ho sledoval, věděl už dlouho, věděl i to, že je předtím poslouchal a věděl, že právě teď ho poslouchá za dveřmi. Potichu vstal, přešel ke dveřím a otevřel je.

Johna cosi nebo kdosi popadl za ruku a strčil ho místnosti.

"Tak se na to podíváme," řekl Crowley "proč mě špehuješ?"

"Promiňte, pane hraničáři, já… mě totiž… mě zajímalo, co vlastně hraničáři dělají," odpověděl John.

"Nu, to se samozřejmě dozvíš, pokud se staneš mým učněm," řekl Crowley.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Fluffy Fluffy | Web | 3. března 2013 v 21:56 | Reagovat

Já jsem osobně hrozně zvědavá, jak se to bude vyvíjet. =) Chápu to dobře, že teď budou ve sboru dva hraničáři, co se umí ohánět mečem? =)
Gilan a John - nepřátele by se měli začít pořádně bát. =D

2 Casion Casion | Web | 4. března 2013 v 16:14 | Reagovat

Veľmi pekný príbeh, páči sa mi ako to celé začína :D Predstava Crowleyho ako učiteľa je veľmi zaujímavá, teším sa na pokračovanie :D

Mimochodom Fluffy pokojne si môžeš tie kapitoly Snovej reality skopírovať, aspoň ti ich nemusím posielať na mail :D

3 Martina Martina | Web | 4. března 2013 v 20:25 | Reagovat

Zajímavý úvod :) Těším se na pokračování

4 RenyNew RenyNew | 5. dubna 2013 v 16:15 | Reagovat

Začíná to celkem zajámavě, souhlasím s Casion - Crowley jako učitel, to je představa! Jinak, všichni budoucí hraničáři jsou asi stejní - "... mě zajímalo, co vlastně hraničáři dělají" - úplně slyším Willa :D Jdu na další kapitolu :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama