STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

Březen 2013

Vysněné povolání - 6. kapitola

29. března 2013 v 20:21 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis


Kapitola šestá

"Tak povídej," vyzval mě vysoký hraničář sedící naproti mně.

Vražedně jsem se na něj podívala přes okraj misky s kouřící kávou, od které mě vyrušil. Neřekl, co mám povídat, ale mně to bylo naprosto jasné. Chtěl znát moji minulost.


Snová realita - 10. kapitola

28. března 2013 v 12:52 | Fluffy |  Snová realita
A je tu 10. kapitola zo Snovej reality. Dej sa nám tu trochu komplikuje, ale dúfam, že sa vám to bude páčiť. Teším sa na vaše komentáre a názory na kapitolu.

Počúvala som ako sa barón spolu s hraničiarmi dohadujú ohľadom nejakých vecí, no počúvala som ich len na pol ucha. Stála som pri okne a pozerala som sa von, no zrazu som začala mať čudný pocit. Začalo mi tŕpnuť telo a v ušiach mi akoby šumelo lístie rozfúkané vetrom.

Rám i sklo okna som začala vidieť dvojmo, čo ma trochu vyľakalo, ale keď sa všetko okolo mňa ešte začalo húpať ako na palube lodi, tak som pochopila, že sa deje niečo zlé.

Vysněné povolání - 5. kapitola

27. března 2013 v 13:11 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis

Kapitola pátá

Postava, kterou se mi podařilo přišpendlit šípem ke stromu, rozhodně nemohla být Will. Měla na sobě sice hraničářskou plátěnku, ale byla o něco vyšší a u pasu jí visel meč.

'Gilan', blesklo mi hlavou okamžitě. Až v tu chvíli jsem si uvědomila, že se v ohradě popásá další kůň.
Hnědák.

Sundala jsem osobě kapuci, ale svoji jsem si pořád nechala. Viděla jsem, že to musí být on. Všechno o tom vypovídalo. I to že klidně stál u stromu a čekal, co s ním udělám.

Hraničářka – 5. kapitola – Dlouhé noci hraničářů

25. března 2013 v 17:17 | Fluffy |  Hraničářka
autorka: RenyNew


Hraničářka - 5. kapitola - Dlouhé noci hraničářů

V lesní chatě zavládla přátelská nálada. Hector připravil hostům teplou večeři, za což byli všichni tři patřičně vděční. Hraničáři vařit uměli, jen k tomu nemívali příležitost. Zatímco Lia se snažila jíst pomalu a ukázněně, Halt s Willem obsah svých misek doslova hltali, jako kdyby nejméně týden nejedli. Je pravda, že už několik dní neměli pořádné teplé jídlo. Lia to v podstatě chápala. Ale přesto si neodpustila poznámku směřovanou Willovi.

"Člověk by řekl, že do někoho tvé postavy se to ani nemůže takhle rychle vejít," prohlásila s šibalským úsměvem. Will ale jen přikývl a dál se věnoval jídlu. To rozesmálo jak Liu, tak Hectora.

"Malý hraničář, velký hlad," přitakal hostitel, "jen si představ, Liano, tady Halt toho vždycky spořádal víc, než já." Lia se o to skutečně pokusila a musela uznat, že je to vážně legrační představa. Vždyť Hector byl o hlavu větší než Halt.

"Za jídla se nemluví," zamručel právě zmíněný a Hector ani Lia už v debatě nepokračovali. Ale dívka si moc dobře všimla Hectorova výrazu, když se zcela nepochybně snažil zadržet smích.

Hra o čas - 9. kapitola

22. března 2013 v 21:01 | Fluffy |  Hra o čas
Co jste četli minule?

Naši přátelé dorazili do Dun Kilty, královského města šestého hibernského království - Clonmelu. Král Sean si uvědomil nebezpečí poselství, které mu předložili, a chce zpupné Genovesany pokořit stejně jako Horác a mladý hraničář. Byl fascinován odvahou dívky, která riskovala svůj život, aby zachránila neznámé muže.

Halt, Will, Horác, Sean a Tea se vydávají uskutečnit svůj plán. Mladý král je i tak velkým pobavením pro Willa s Horácem, kteří si již všimli, že panovníkovi se Tea líbí a utahují si z něj. Zatím jen "odvážně" za jeho zády, ale kdy si rýpnou nahlas?
Příjemné čtení. =)


John Flanagan finalistou!

21. března 2013 v 21:51 | Fluffy |  NEWS
Právě dnes bylo oznámeno, že John Flanagan se stal jedním z finalistů Aurealis Awards 2012 (pozn. překl.: australské literární ceny zahrnující kategorie sci-fi, horor, fantasy, pro mladé a dětská fikce.). Byl nominován za třetí díl ze série Bratrstva: Lovci.

Výsledky budou vyhlášeny v sobotu, 18. května 2013 v Sydney.

Držíme palce!


Vysněné povolání - 4. kapitola

21. března 2013 v 20:20 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: IviisKapitola čtvrtá

Společně jsme došli k malé chatě. Chtěla jsem se podívat dovnitř, ale Will mě chytil za rukáv a táhl do malého výběhu za chatou.

"Ale no tak, já klidně půjdu sama," uklidňovala jsem ho. Pustil mi rukáv a bok po boku jsme došli k ohradě. Bob už do ní pustil koně, na kterém předtím nikdo nejel.

"Račte dovnitř," oslovil mě a usmál se bezzubými ústy.

Snová realita - 9. kapitola

21. března 2013 v 14:06 | Fluffy |  Snová realita
autorka: Casion


"Ďakujem!" poďakoval sa barón Arald členovi diplomatickej služby, ktorý mu práve priniesol naliehavé rozkazy od kráľa. Posol už odchádzal a barón stál na námestí pred svojou vežou, v ruke držal list s rozlomenou pečaťou a čítal ho.

Ja som stála v tieni mohutného stromu opretá o jeho kmeň. Áno, bol to presne ten strom, na ktorý Will vyliezol hneď v prvom diele Hraničiarovho učňa, aby ušiel pred Horácom.

Stařík Halt

19. března 2013 v 21:01 | Fluffy |  Videa
Jsem si jistá, že si všichni pamatujete, jak se Will v šesté knize tvrdošíjně obhajoval, že hraje na mandolu a ne na loutnu - a taky ukázal, že je i schopný autor písní, kdy lidovku Starého Joea Uzenku přepísnil na Staříka Halta. =)
RenyNew nám přeložila slova písničky do češtiny a poslala video, kde sám John Flanagan kousek písně hraje.
Reny, moc děkujeme! =)

Originál: Starý Joe Uzenka


Stařík Halt (cca 1:56) + rozhovor s Johnem Flanaganem (na překladu celého videa se pracuje)


(Text písniček od Reny: viz. Celý článek)


Hraničářka - 4. kapitola - Nevadí?

18. března 2013 v 17:39 | Fluffy |  Hraničářka
autorka: RenyNew

4. kapitola - Nevadí?

"Tak," řekl Will poté, co ošetřil Bianncinu nohu, "zase budeš běhat… nebude to hned, ale-" Jeho optimistické prohlášení přerušil Halt.

"Hned tak to bohužel opravdu nebude, ve výpravě už pokračovat nemůže, musí se zotavit," namítnul.

"Ale co budeme dělat?" zeptala se s obavou v hlase Lia. O kobylku měla větší strach než o budoucnost výpravy, ale ani to jí nebylo lhostejné.

Luk a meč - 5. kapitola

17. března 2013 v 15:41 | Fluffy |  Luk a meč
autorka: Janka

Kapitola 5. - Frisk, zbraně a deník

Když Gilan vletěl do dveří, všichni zkoprněli úžasem - takhle se nikdy nechoval. On se mezitím na něco zeptal hostinské, ta mu odpověděla otázkou, na kterou on něco řekl. Hostinská se usmála a odešla pro něco dozadu. Gil se mezitím připojil k ostatním. "Víte, když jsem se postaral o koně, něco mě zaujalo. V té stáji byl ještě jeden kůň, jen jeden a byl to Frisk." Slyšel, jak se Halt prudce nadechl, ale Willovi a Horácovi to zřejmě neříkalo.

"Halte, čí kůň je Frisk?" zeptal se Will.

Víkend slev

17. března 2013 v 9:39 | Fluffy |  NEWS
Pokud vám chybí některý z dílu HU ve vaší knihovničce, měli byste se ještě dnes rychle podívat do e-shopu českého nakladatelství. Tento víkend tam probíhá slevová akce právě na sérii od Johna Flanagana! =)


Vysněné povolání - 3. kapitola

16. března 2013 v 13:44 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis

Kapitola třetí

Půl hodiny na to jsem byla kompletně připravená. U pasu mi viselo dvojité pouzdro se saxonským a vrhacím nožem. V dalším pouzdru byly válečky. V ruce se mi pohupoval luk a na zádech tlačil toulec s mými prvními čtyřiadvaceti šípy. V pláštěnce byla schovaná palcová pouta. Není to sice zbraň, ale taky hraničáři dost pomáhají. Oproti běžným zbraním jsem dostala ještě prak a váček olověných střel. A v botě jsem měla zabudované tajné pouzdro, ve kterém byla schovaná dýka.

Snová realita - 8. kapitola

16. března 2013 v 10:58 | Fluffy |  Snová realita
autorka: Casion
A je tu 8. kapitola Snovej reality. Je o niečo dlhšia ako tá minulá, tak hádam vás to poteší :D

Videla som, ako sa Gilan na moment zasekol a ruka mu mimovoľne skĺzla k svojim dvom hraničiarskym nožom, ktoré mal ako inak v puzdre na opasku.Toto ma zabolelo, s ostatnými by som sa ešte zmierila, ale Gilan... No výborne, len tak ďalej!

Hraničářka - 3. kapitola - Jaký pán, takový kůň

14. března 2013 v 20:40 | Fluffy |  Hraničářka
autorka: RenyNew


3. kapitola - Jaký pán, takový kůň

Trojice hraničářů se na chvíli zastavila. Blížilo se poledne a všichni tři, připočítáme-li i věrné koně, tedy vlastně všech šest začínalo pociťovat hlad a žízeň. Cestou do Martinsyde nemuseli až tak pospíchat a tak se rozhodli na chvíli si odpočinout, poobědvat a také rozplánovat další cestu. Dvakrát měř, jednou řež bylo pravidlo, které hraničáři dodržovali a pokud bylo na téhle misi něco důležitého, pak správný a nejlépe nepozorovaný příjezd do léna. Když našli místo vhodné pro jejich účely, sesedli z koní a každý z nich se ujal jedné z potřebných činností. Will se postaral o koně - uvolnil jim sedlové popruhy a dal jim napít. Halt vyndal mapu, aby určil, která z možných cest bude tou nejlepší. Lia začala připravovat jídlo. Ne že by snad šlo o nějaký kulinářský zázrak, její práce v podstatě spočívala jen v rozdělení zásob mezi všechny tři. Více méně strava hraničářů se skládala ze sušeného masa a ovoce.

Luk a meč - 4. kapitola

14. března 2013 v 16:07 | Fluffy |  Luk a meč
autorka: Janka

Kapitola 4. - Špatné zprávy

Všichni zůstali sedět jako opaření. Tohle nikdo nečekal - nikdo nečekal, že půjde o něco víc než o malou hádku. Ze zamyšlení je vytrhlo Cukovo zařehtání na pozdrav a následné zabušení na dveře.

"Kdo to jen může být?" uvažoval Horác a šel otevřít. "Gile?"

Vysněné povolání - 2. kapitola

13. března 2013 v 12:52 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis


Kapitola druhá

Kdoví po kolikáté jsem přepočítávala všechny věci, které mi sem za poslední dny Will přinesl. Oblečení jsem měla na sobě, až na pláštěnku, která byla přehozená přes židli. Koukala jsem na všechny ty zbraně a přemýšlela, kam se asi všechny dávají. Vzala jsem do ruky luk a opřela jsem ho o skříň.

"Hm," ozvalo se za mnou souhlasné zamručení. Hrozně jsem se lekla, ale snažila jsem se nedat to najevo. Přesně jsem věděla, kdo mě už nejspíš hodnou chvíli pozoruje.

Snová realita - 7. kapitola

12. března 2013 v 13:02 | Fluffy |  Snová realita

autorka: Casion
Zdravím!!! Mám tu pre vás siedmu kapitolu z poviedky Snová realita. Hádam sa vám bude páčiť, konečne sa tu objavuje moja najobľúbenejšia postava - Gilan.

Vyšla som z Haltovej a Willovej chaty a zamierila som priamo do lesa. V očiach som mala slzy, ale nejako sa mi ich podržalo zadržať a nerozplakala som sa. Náladu som mala pod psa a netušila som, čo budem teraz robiť.

A z krásneho sna sa stala nočná mora!

Povídka Čarodějka z Redmontu

11. března 2013 v 20:43 | Fluffy |  Others
Casion, autorka povídky Snová realita, mě požádala, abych se prostřednictvím těchto stránek podělila o další povídku podle knížek Hraničářova učně. Píše ji se svojí kamarádkou Sprotte a uveřejňují ji na samostatném blogu, věnovaném pouze téhle povídce.

Jmenuje se Čarodějka z Redmontu a je o dívce, která... to už si budete muset přečíst sami. =)


Luk a meč - 3. kapitola

11. března 2013 v 17:00 | Fluffy |  Luk a meč
autorka: Janka

Kapitola 3. - Willovo překvapení

Po výpravě do Nihon-džinu

Will seděl u sebe v chatě a přemýšlel o Alyss, když vtom někdo zaklepal. Věděl, kdo to asi bude, a tak šel otevřít.
"Nesu zprávy od Crowleyho a myslím, že tě překvapí," poznamenal Halt, usedl do jednoho křesla u krbu a pokynul Willovi, aby se také posadil.

"Crowley se zřejmě domnívá, že by k nám měl někoho přidat," začal Halt. "Ovšem i mě překvapilo, když mi napsal, že naším dalším společníkem bude hraničářka Joanna, kterou znáš asi jako hraničáře Johna."

Will vyvalil oči. "Ale… cože… jak to?"