STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

Prosinec 2012

BRATRSTVO

31. prosince 2012 v 11:28 | Fluffy |  BRATRSTVO


KNIHA DRUHÁ - Nájezdníci

31. prosince 2012 v 11:01 | Fluffy |  Nájezdníci
Bratrstvo 2 - Nájezdníci
Hal a bratrstvo Volavek se vydávají pronásledovat piráty a jejich loď s ukradeným posvátným kamenem Skandijců.

Zimní období a nepříznivé počasí je však přinutí přistát u pobřeží. Dokážou najít piráty, až se počasí zlepší? A pokud ano, jak si poradí s těmito zákeřnými zabijáky a hrdlořezy?
Hal a jeho bratrstvo Volavek dokázali nemožné. Tato skupina vyděděnců, o které nikdo nestál, porazila zdánlivě mnohem silnější soupeře a zvítězila v tradiční soutěži bratrstev mladých skandijských bojovníků. Oslava Volavek však vezme krátký konec, když jejich vinou dojde k loupeži andomalu, posvátného kamene Skandijců.
Volavkám zbývá jediné: vyplout za lupiči, pokusit se dostihnout jejich loď a získat drahocenný kámen zpět. To však znamená překonat bouřlivé boře, přežít krutou zimu a bojovat s nebezpečnými piráty, kteří jsou odhodláni bránit svou kořist za každou cenu. Dokonce ani drsný výcvik, který Hal se svými přáteli podstoupili coby bratrstvo, a pomoc jednoho z nejlepších bojovníků Skandie nemusí stačit, aby se mohli vrátit domů s andomalem - nebo živí.


Vydáno: 16. 10. 2012


KNIHA PRVNÍ - Vyděděnci

31. prosince 2012 v 10:57 | Fluffy |  Vyděděnci
Bratrstvo 1 - VyděděnciJohn Flanagan, autor mezinárodně úspěšného Hraničářova učně, přichází s novou sérií Bratrstvo. Děj je tentokrát zasazen do Skandie, drsné země námořníků a bojovníků, a jeho hlavním hrdinou je šestnáctiletý Hal Mikkelson, syn skandijského otce a araluenské matky.


Ve Skandii existuje pouze jediná cesta, jak se stát bojovníkem. Chlapci jsou vybíráni do skupin zvaných bratrstva a musejí podstoupit tříměsíční výcvik v námořnických dovednostech, ovládání zbraní a bojové taktice. Bratrstvo stojí proti bratrstvu a soutěží spolu v řadě úkolů. Vítěz může být jen jeden.
Když se Hal Mikkelson, syn skandijského otce a araluenské matky, stane nedobrovolným vůdcem bratrstva vyděděnců, musí se tohoto úkolu zhostit, jak nejlépe umí. Bratrstvo Volavek se silou ani počtem sice nevyrovná dalším dvěma skupinám, ale jeho členové mohou svou vynalézavostí, důvtipem a odvahou všechny jen překvapit.


Vydáno: 29. 5. 2012


KNIHA JEDENÁCTÁ - Ztracené příběhy

31. prosince 2012 v 10:48 | Fluffy |  Ztracené příběhy
Hraničářův učeň 11 - Ztracené příběhyVětšina legend Araluenu, od útěku hraničářského učně Willa ze Skandie až po Horácovu cestu do Nihon-džinu, od příběhu, jak princezna Kasandra přišla ke jménu Evanlyn, až po příběh o Alyssině věznění na hradě Macindawu, je dobře známá. Ale co ztracené příběhy - ty, o kterých lidé slýchali, ale dosud nebylo možné dokázat, jestli jsou pravdivé? Odpovědi byly nedávno konečně nalezeny v ruinách malého domku na okraji lesa…

Co dělal Gilan, když se Halt s Horácem vypravili do Skandie zachránit Willa? Řekl Halt Willovi skutečnou pravdu o jeho rodičích? Co se stane s hraničářskými koni, kteří už jsou příliš staří na to, aby zvládli náročnou službu? Oženil se Horác s Kasandrou? Na tyto a mnohé další otázky dávají odpověď ztracené příběhy z araluenských legend.


Vydáno: 20. 3. 2012


Dvanáctá kniha Hraničářova učně potvrzena!

27. prosince 2012 v 16:21 | Fluffy |  NEWS
A konečně jsme se dočkali!
Bylo to oficiálně potvrzeno vydavatelstvím - můžeme se těšít na dvanáctou knihu příběhů o Willovi! Dvanáctá knížka, jejíž obsah je ještě utajený, ačkoliv se setkáváme se stovkami spekulací, by v Austrálii měla vyjít v říjnu příštího roku.

Stejně jako díly další série - Bratrstva. Zatímco my, čeští fanoušci, netrpělivě očekáváme třetí díl, v Austrálii by se mělo další pokračování objevit až napřesrok, ale ani tím si není vydavatelství jisté.
Dále se tu objevují zprávy o novém filmu, ale zdá se, že je vše při starém - film je ve filmové databázi zařazen pod pojmem in development, takže musíme prostě jen čekat, kdy bouchneme šampaňským a budeme moci do kina. =)

http://www.imdb.com/title/tt1167559/
http://www.facebook.com/rangersapprentice

Blog opět v provozu - oznámení!

27. prosince 2012 v 15:45 | Fluffy |  NEWS
Všechny moc zdravím!
Je to už skoro rok, co se tu objevil poslední článek - omlouvala jsem se, že nemám na stránky vůbec čas a to stále trvá, jenže... pod stromečkem mě čekalo překvapení. Ježíšek mi nadělil dva díly Bratrstva, a tak mi připomněl, že ačkoliv stále bojuji se školou, nestíhám a pořád koukám do učení, alespoň chvíli bych si vždycky měla najít na to, co mě baví. A to je být tady s vámi a sdílet společnou lásku k dílům Johna Flanagana, který je dle mého jedním z nejlepších spisovatelů fantasy.

Takže jsem zpátky a doufám, že mi pomůžete to tu znovu rozjet! =) Znovu vás tedy prosím o povídky, o obrázky, o cokoliv, o co se chcete podělit s dalšími fanoušky! =)

KONTAKTY:
rangersapprenticecz@email.cz
a nový, další kontakt: rangersapprenticecz@gmail.com