STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

Září 2011

Snová realita - Prolog

27. září 2011 v 19:27 | Fluffy |  Snová realita

Názov: Snová realita
Autor: Casion
Dátum vzniku: 17.9. 2011
Téma: Hraničiarov učeň
Hlavná postava: Sania Winterová
Vedľajšie postavy: všetky vystupujúce v knihách Johna Flangana + nejaké vlastné
Dej:
Všetci poznáme náš bežný svet, v ktorom je množstvo skvelých kníh. A jednou z nich je séria Hraničiarov učeň, ktorú miluje aj hlavná postava. Čo sa však stane, keď sa jej pravidelne o nej začne snívať a ona sama sa stane jednou z postáv? Zmenený dej, no hodne podobný tomu čo čítala.
A sú to všetko naozaj len sny?

Hra o čas - 6. kapitola

25. září 2011 v 18:25 | Fluffy |  Hra o čas
Co jste četli minule?

Tea a Will navštívili Starého Boba, který jim věnoval svou poněkud neklidnou klisnu Sophii. Will také s Teou zkoušel její vrhačské schopnosti a byl mírně řečeno příjemně překvapený.
Také do Redmontu konečně dorazil Horác a všichni se mohou vydat na cestu.

Což také opravdu udělali. Časně ráno, v přátelském duchu, jsou na cestě do vesnice Selsey, kde chtějí sehnat loď a přepravit se na hibernské pobřeží.
Co se ale stane, když genovesští zabijáci začnou dělat problémy? Tentokrát budou mít naši přátele ještě štěstí...Nový život - 4. kapitola

25. září 2011 v 18:07 | Fluffy |  Nový život
autorka: Abby

Už jsem opravdu nemohla. Celé dopoledne jsem drhnula špinavé nádobí. Vrchní kuchař Crick si na mě zřejmě zasedl, takže jsem schytala tu nejhorší práci. Ještě ke všemu mi občas uštědřil pořádnou facku. Většinou proto, že jsem nějaký hrnec čistila moc dlouho, nebo zase jsem to měla rychle, takže to bylo zaručeně špatně umyté. Konečně nastala přestávka na oběd a Crick opět odešel pryč z kuchyně. Zase jsme spustili nadávky na vrchního kuchaře, jak nás pořád fackuje.

11. kniha - Anglická ukázka z první kapitoly

20. září 2011 v 20:07 | Fluffy |  NEWS
Umíte alespoň trochu anglicky? Tak si rozhodně musíte přečíst první kousek z jedenácté knížky! =)
O víkendu ji chci přeložit, tak se určitě objeví v češtině - a snad to stihnu. =)
Ale pokud se nemůžete dočkat, stejně jako já, tak už můžete číst! =)Nový život - 3. kapitola

16. září 2011 v 19:28 | Fluffy |  Nový život
autorka: Abby


Když jsem se ráno probudila, uvědomila jsem si tři věci. Za prvé už může být pozdní ráno a já bych měla být v kuchyni. Za druhé už možná dneska uvidím Willa a za třetí mě od té příšerné postele bolí záda. Vstala jsem a chvíli si protahovala ztuhlé svaly. Téměř jsem slyšela, jak vržou. Potom jsem se oblékla a upravila. Vyšla jsem ze svého pokoje na prázdnou chodbu a zaposlouchala se. Všude bylo ticho.

Vydání 11. dílu - CZE

11. září 2011 v 15:51 | Fluffy |  NEWS
Vydání jedenácté knížky Ztracené příběhy by se mělo na českých pultech objevit na přelomu února-března příštího roku.


Pevně doufám, že se to stihne dřív - stejně jako desátý díl, který vyšel o skoro celé dva měsíce dříve. =) Už se nemůžu dočkat, co vy? =)

Hra o čas - 5. kapitola

11. září 2011 v 13:46 | Fluffy |  Hra o čas
Co jste četli minule?
Tea se dostala do problému v uličkách Redmontu. Objevil se první genoveský zabiják. Díky Willovu rychlému zásahu se jí však téměř nic nestalo a společně prožité ohrožení ty dva stmelilo a mezi nimi se zrodilo přátelství. Will se snažil Teu chránit a nechtěl, aby s nimi jela do Clonmelu. Halt však zvážil všechna pro a proti a nakonec usoudil, že Teu potřebují.

Tea a Will se vydávají za Starým Bobem a mladá dívka se má naučit jezdit. Do Redmontu dorazil Horác - a sledoval ho někdo?

Přeji příjemné čtení! =)
Nový život - 2. kapitola

8. září 2011 v 19:03 | Fluffy |  Nový život
autorka: Abby

Stála jsem v pracovně barona Aralda a zvědavě si ho prohlížela. Potom, co jsem se najedla v kuchyni, mě mladý lovec, co se představil jako Adam, odvedl za baronem. Byl přesně takový, jak se psalo v knížce. Měl mohutnou postavu a na první pohled bylo poznat, že je silný bojovník, ale i velký jedlík.

"Tak ty bys chtěla jít k nám do služby, Anno?" zeptal se mě s úsměvem.

"Ano, to bych chtěla, pane," připustila jsem. Nevím proč, ale přišlo mi správné oslovovat ho pane.

"Něco by se pro tebe určitě našlo. Práce je tady spousta. Umíš vařit?"

"Docela ano, pane," odpověděla jsem.

"Docela?" usmál se baron Arald.

"Umím vařit dobře, pane," opravila jsem se.

Nový život - 1. kapitola

5. září 2011 v 17:08 | Fluffy |  Nový život
Autorka: Abby

Nevím jak, ale najednou jsem se ocitla ve světě z mé oblíbené knížky. Vše je tak skutečné. Je to opravdu sen? Nežiji opravdu v době, kdy očisťovali svět od zločinců hraničáři, rytíři a další? Nevím. A kdo to má vědět?

***


Probudila jsem se uprostřed louky. Netušila jsem, kde se nacházím a na nic jsem si nepamatovala. Poslední, na co jsem si vzpomínala, bylo, že jsem konečně dočetla celou sérii knížek Hraničářův učeň a únavou jsem usnula. Ty knížky jsem milovala a všechny jsem je znala téměř nazpaměť.

Ale co dělám tady? Je to jen sen? Pomalu jsem zvedala ruku ke tváři a pořádně jsem se štípla do obličeje. Nic. Štípla jsem se ještě jednou. Zase nic. Tak fajn, řekla jsem si a posadila se. Nikde nikdo. Jenom ptáci zpívali kdesi v korunách stromů, které lemovaly louku, na které jsem se probudila. Nebo spíš neprobudila, opravila jsem se.

Hra o čas - 4. kapitola

3. září 2011 v 13:51 | Fluffy |  Hra o čas

Co jste četli minule?
Tea se setkala s Haltem a Willem za dost ošemetných okolností. Will byl dokonce odhodlaný ji sprovodit ze světa a mířil na ni lukem. Ale mladá dívka jim řekla svůj příběh, který doložila i lady Paulina. Oba hraničáři mají však stále svoje pochyby.


Tea se ale dostane do problémů, podaří se ji zachránit? A pochopí hlavně Will, že jim říká pravdu?


Přeji příjemné čtení. =)The Brotherband - Vyvrženci - Obálka knihy!

1. září 2011 v 13:18 | Fluffy |  NEWS
1. listopadu tohoto roku vychází v Austrálii první kniha ze série The Brotherband - Vyvrženci.
A my už známe obálku dílu... =)
Mně osobně se líbí. =)