STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

Srpen 2011

Spřátelené blogy - 2. Radusch

31. srpna 2011 v 17:30 | Fluffy |  NEWS

2. blog, se kterým se přátelím je moc pěkná stránka Radusch.
Převážně tu najdete informace o Harry Potterovi, o hercích, o jejich dalších projektech, dále pak Twilight ságu, Piráty z Karibiku nebo Kobru 11.
Určitě se nebudete nudit, vřele doporučuji! =)

Hra o čas - 3. kapitola

31. srpna 2011 v 13:49 | Fluffy |  Hra o čas
Co jste četli minule?
Tea se vypravila z Genovesy na dlouhou cestu do Araluenu. Skrývala se a předsírala, že je mladík, jeden ze začínajících toskánských zabijáků ve fialovém plášti. I když jsme se dozvědli, že se zbraněmi to taky trochu umí.
Dostala se na araluenské břehy a mohla začít cesta za oběma hraničáři na hrad Redmont.

Tea je dávno v Redmonstkém lénu. Halt s Willem ale jsou dobře informovaní a chtějí si na postavu ve fialovém počkat. Jak může tohle setkání dopadnout?
A jaký význam budou mít slova Lady Pauliny?
Přeji příjemné čtení. =)Ako raz Gilan Halta dobehol

29. srpna 2011 v 19:58 | Fluffy |  Jednodílné povídky
autor: Casion (my-fantasydream.blog.cz)

Ako raz Gilan Halta dobehol

Nuda. To strašné slovo ho nemohlo opustiť už niekoľko hodín. Gilan sa nudil a to tak, že poriadne.
"Idem si niečo zariadiť, počkaj ma tu," povedal mu Halt skoro ráno a odišiel na Abelardovi. Práve bol čas každoročného snemu, Gilan tu bol už tretí krát, keďže sa práve nachádzal v treťom ročníku učenia u Halta.
Po iné dni plnil rôzne úlohy a cvičenia, lenže dnes tomu tak nebolo. Žiadne cvičenia, teda okrem toho, že sa práve cvičil ako nezošalieť od nudy.

"Určite ma tu nechal schválne, aby som sa cvičil v trpezlivosti," brblal si Gilan usadený pod košatým stromom, zhodou okolností to bol práve dub.

Hra o čas - 2. kapitola

24. srpna 2011 v 15:24 | Fluffy |  Hra o čas
Co jste četli minule?
Seznámili jsme se s mladou dívkou Teou, po otci Genovesankou, po matce Araluenkou, která vyslechla plány toskánského podsvětí, co se týče pomsty Haltovi, Willovi a Horácovi za smrt Bacariho a jeho dvou společníků, kteří pomáhali Tennysonovi. A Tea se rozhodla je varovat.

Jak se připraví na strastiplnou cestu? Bude mít trochu štěstí na své straně a projeví se na ní vliv jejího otce, který se ji snažil vycvičit jako jednu z nich? Ale ona výcvik nedokončila, protože se jí to příčilo. Něco však umí. Něco, co se jí bude ještě moc hodit.
Hraničářka - Kapitola druhá - Prostě Will

20. srpna 2011 v 18:44 | Fluffy |  Hraničářka
autorka: RenyNew

Kapitola druhá
-
Prostě Will

Will byl na hlídce. Prostranství kolem něj osvětloval malý ohýnek. Dnes nebylo pravděpodobné, že by je někdo sledoval, nebo něco podobného.
Vlastě to bylo úplně nepravděpodobné. Proto si malý ohýnek mohli dovolit. Navíc byla chladná noc, a tak to bylo pro hlídku alespoň malé zpříjemnění těch dvou hodin.
Od lesa se ozval sotva slyšitelný zvuk.
Sotva slyšitelný, ale byl tu.
A Will ho postřehl a už v ruce třímal luk, avšak než stačil nasadit šíp do tětivy, cizí ruka ho zadržela.
Vlastně ne cizí v pravém slova smyslu.
Člověk, jemuž patřila, cizí nebyl.

Hra o čas - 1. kapitola

19. srpna 2011 v 17:35 | Fluffy |  Hra o čas
Nebylo tomu tak dávno, co Halt svým dvěma mladým přátelům v Clonmelu vyprávěl, kdo jsou muži v matně fialových pláštích. Nájemní vrazi, kteří dokáží svou oběť zabít hned desítkami způsobů. Když dostanou zaplaceno, jsou schopni vykonat téměř vše - city a vazby mezi lidmi je nezajímají.
Ale co když se vousatý hraničář přece jen v něčem spletl?
Co když ve velkém přístavu v Toskanu - Genovese - funguje vše na principu klanů a krevní msty?
Naši tři přátelé zabili všechny Genovesany, kteří spolupracovali s Tennysonem. Jeden z nich byl však výše postavený, také z vrahů přežil nejdéle - Bacari.
Zpráva o jeho smrti dorazí jednoho dne do Genovesy, kde se jí ihned ujímá jeho horkokrevný mladší bratr. Touží po pomstě - a velmi důkladné. Kromě Halta, Willa a Horáce se chce pomstít i clonmelskému králi Seanovi.
Naši přátelé by neměli moc velkou šanci, kdyby je někdo nevaroval. A teprve teď začíná hra o čas.

Nový design

19. srpna 2011 v 16:28 | Fluffy |  NEWS
Změna vzhledu stránek! =)
Přešli jsme do více podzimní oranžové a tématově k druhému dílu Hraničářova učně: Hořící most, kde se podruhé ukázala Willova ohromná odvaha!
Jak se Vám to líbí? =)

Australští Skandijci! =)

19. srpna 2011 v 14:52 | Fluffy |  Others
V jednom knihkupectví v Sydney minulou sobotu strážil vchod pár neohrožených Skandijců. Prezentovali tak novou knihu Johna Flanagana - The BrotherBand.
No řekněte - nebudili hrůzu? =)Úprava blogu? =)

17. srpna 2011 v 11:21 | Fluffy
Chtěla jsem se Vás zeptat - protože sem chodíte a myslím si, že to tu máte i rádi podle Vašich ohlasů... =) (Za což jsem nesmírně vděčná a slavnostně slibuju, že se budu snažit a pustím se i víc do psaní! =) Tak mě napadá, mám nápad na novou povídku... četl by ji někdo z Vás? =))
... ale chci se Vás zeptat, jaký díl byste chtěli do záhlaví? =) Teď tam máme už nějaký ten pátek čtvrtý, tuším, a chtělo by to trošku změnu. =) A chci se pustit do trochy inovace, jen jsem velký srab na to, abych se rozhodla sama. =D
Napište mi, prosím, do komentářů, co byste tu uvítali a jaký díl máte nejradši - zkusím se podle toho zařídit a budu Vám moc vděčná! =)
Děkuju. =)

PS: Rozhodla jsem se pro změnu přezdívky, všude na ostatních povídkových webech jsem jako Fluffy, tak to asi nebudu měnit ani tady. =) Ju je zkratka mého jména ve francouzštině a mám ji ráda, ale... však víte, no. =D Nerada matu veřejnost. =D

12. kniha? Willův učeň?

17. srpna 2011 v 10:58 | Ju |  NEWS
Teď můžeme mluvit pouze o hádání - informace to není potvrzená, jsou to jen dohady čtenářů... Dvanáctá kniha by, podle nich, měla mít celkem jasný příběh. Will se konečně dočká vlastního učně.
Co na tom bude pravdy? To se teprve dozvíme... zatím se můžeme těšit na Ztracené příběhy jedenácté knihy. Už aby vyšla, co říkáte? =)

Casion - Gilanovy atributy

17. srpna 2011 v 10:38 | Ju |  Obrázky
Dostala jsem na mail velmi hezký obrázek se všemi Gilanovými atributy - mečem, lukem a dubovým listem, který nakreslila Casion. =)
Já jen chválím, obrázek plně vystihuje Gilana a moc se mi líbí. =) Díky za poslání. =)

autor: Casion


Spřátelené blogy - 1. Casion

17. srpna 2011 v 10:37 | Ju |  NEWS

První stránkou, se kterou se přátelím, je krásný blog Casion. =) Najdete na něm nejenom všechno ze světa Hraničářova učně, ale i novinky z dalších knih a filmů, jako je například Harry Potter - a to jen tak namátkou. =)
Můžete tu soutěžit, zapojit se do soutěží blogů a rozhodně se nebudete nudit! =)