STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

Červen 2011


John Flanagan at the Voices on the Coast festival - "Vytrvalost se vyplatí," říká autor.

29. června 2011 v 17:38 | Ju |  Rozhovory


SDÍLENÍ tajemství: Autor John Flanagan s fanoušky (zleva) Satja Roysmiti, Tom Primmer, Joseph Lasarus, Dominic Russo a Thomas Pearce ze sedmé třídy v St Josephs, Nambour na Sunshine Coast.
Foto: John Wilson
Zdroj: The Courier-Mail

Spisovatel pro děti, který inspiroval celou generaci čtenářů, sdílel tajmeství svého úspěchu se stovkami studentů na Sunshine Coast (Queensland, pozn. red.).
John Flanagan, autor nejprodávanějších dobrodružných příběhů Hraničářova učně, řekl začínajícím spisovatelům "Nevzdávat se" během workshopu na univerzitě Sunshine Coast, v rámci ročního Voices on the Coast festivalu literatury.

"Většina autorů se odmítá," řekl 67-letý. "Ale já jsem upřímně přesvědčen, pokud je to něco, co chcete dělat, zkoušejte to dál a dosáhnete cíle."
The Sydneysider, který publikoval jeho první knihu v šedesáti, řekl, že jedenácté pokračování série bylo stanoveno na říjen.
"Dvanácté pokračování je konečné. Tím vším to skončí a já jsem věděl, co by mohlo být v příštích pěti letech," řekl. Flanagan řekl, že je velmi potěšen, že jeho knihy byly osvojeny dospívajícími chlapci.
"Pracují dobře pro kluky, kteří jsou zdráhavými čtenáři a to je určitý segment mého trhu, ale zjišťuji, že víc jak polovina lidí, kteří mají podepsanou knihu, jsou dívky a polovina mých e-mailů je od dívek."
St Joseph's Primary School student Joseph Lasarus řekl, že byl závislý. (pozn. překl.: A kdo z nás není? =D)
"Myslím si, že jsou vážně skvělé. Líbí se mi, jak na sebe navazují a je to velmi překvapivé a nevíte, co se stane dál a to se mi na tom líbí," řekl. "Nemůžu od toho odtrhnout oči a jen pokračuju ve čtení."
Spolužák Tom Primmer řekl, že by rád pokračoval ve Flanaganových šlépějích. "Bylo příjemné vidět ten náhled, jak opravdu úspěšný spisovatel jako John Flanagan k těmhle věcem došel, jak, když začneš, to není vždy jasné se dostat tam, kam chceš."Blog na facebooku! =)

28. června 2011 v 21:02 | Ju |  NEWS

Líbí se Vám tady a jste na facebooku? =) Není nic jednodušího, než dát jednoduché "like" této stránce. Zatím je ve výstavbě a pracuje se na jejím vylepšení - ale budou tam všechny novinky, které se na stránkách objeví, všechna její vylepšení, všechny povídky, které od Vás přijdou.
Budeme jen rádi, když se přidáte k nám! =)
Pomožte nám dostat Hraničářova učně do podvědomí více lidí, tahle knížka si to zaslouží. =) Zvětšíme fanouškovskou základnu a ukážeme, že dílo Johna Flanagana má úspěch i v naší malé republice! =)


Ranger´s Apprentice DAY v Nizozemí

28. června 2011 v 20:03 | Ju |  Videa
V Nizozemsku byl uspořádán Den s Hraničářovým učněm - slavnosti, oslava vydání desáté knihy - to všechno jsme tam mohli najít. =) Všichni fanoušci si přišli na své. =)
Vítejte v Nihon-džinu... a mezi fanoušky Hraničářova učně! =)
Austrálie už má svá data!

22. června 2011 v 12:37 | Ju |  NEWS
11. kniha: Hraničářův učen: Ztracené příběhy bude vydána 3. 10. tohoto roku a první kniha ze série BROTHERBAND, Vyvrženci bude vydána 1. 11. 2011.

Od českého vydavatelství zatím nejsou žádná předběžná data. Budeme Vás informovat, jakmile se něco objeví.

Hraničářka - Prolog + Kapitola první - Lia, dcera hraničáře

19. června 2011 v 19:50 | Ju |  Hraničářka
Název: Hraničářka
Autor: RenyNew

Maskovací pláštěnka, luk a šípy, ale hraničář to není. Odvážná, důvtipná, chytrá a vždy si ví rady, ale kurýrka to není. Je to HRANIČÁŘKA...
Liana je dcera hraničáře.
Má za sebou hraničářské učení, ale není vyhráno.
Hraničářský sbor svolí, aby se Lia stala hraničářkou (první dívkou ve sboru), pokud na své první misi uspěje.
Právě na ní Lia narazí na Willa s Haltem a společně plní nové poslání.
Dokáže Lia, že i dívka může právoplatným členem hraničářského sboru? A jak si poradí s láskou k jistému mladému hraničáři?