STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

Březen 2011

Císař Nihon-Džinu - vyjde 7.6.2011

28. března 2011 v 20:26 | Ju |  NEWS


Tak konečně jsme se dočkali přesného data vydání desátého dílu Hraničářova učně. Na fb stránkách českého vydavatelství Egmont se objevila informace, že se na další díl můžeme těšit 7. června letošního roku.

Už aby byl červen... =D

Kniha devátá: Halt v nebezpečí - nominována a oceněna jako jeden z nejlepších románů pro děti Aurealis Awards

22. března 2011 v 20:49 | Ju |  NEWS


Hraničářův učeň 9: Halt v nebezpečí byl nominován do užšího výběru pro nejlepší román pro děti v Aurealis Awards. Kompletní seznam oceněných finalistů si můžete přečíst zde: http://www.aurealisawards.com/

A my můžeme rozhodně gratulovat! =) Jsem si naprosto jistá, že si J. Flanagan ocenění plně zasloužil! =)
Hurá, hurá, hurá! =)

Nihon-Džin na mapě

10. března 2011 v 8:22 | Ju |  NEWS
Na oficiálních stránkách http://www.rangersapprentice.com/ došlo k aktualizaci hlavní mapy. Otevřela se nám nová země a to Nihon-Džin, místo, kde se odehrává děj desáté knihy.
Kvízové otázky z facebook stránky - soutěž

10. března 2011 v 8:01 | Ju |  Soutěže, kvízy
Ranger´s Apprentice Official Australian page
  1. Emma poznamenala, že všechna skandijská jména mají v sobě alespoň jedno písmeno "A". Ale Johnův editor odhaduje, že jsou nejméně čtyři Skandijci bez "A" v jejich křestním jméně. Napadá vás, kdo to je?
  2. Hraničáři nebyli prvními lidmi, kteří používali saxonské nože. Odkud pocházejí původně?
  3. Ve třetí knize, co dělá Erak jarlům, kteří neplatí své daně?
  4. Ve čtvrté knize - jak Erak přišel ke stovce dlouhých luků, které jsou uskladněné v jeho skladišti? A co jaký měl plán, aby je mohl použít?


Do komentářů můžete psát svoje odpovědi, ten, kdo je zodpoví všechny správně, dostane diplom. =) Můžete si napsat, co byste na něm rádi měli, a během pár dnů se tu objeví - i se správnými odpověďmi.
Přeji hodně štěstí! =)

Zaujalo by vás?

2. března 2011 v 21:54 | Ju |  NEWS


Dostala jsem takový nápad - novinky o knížkách a světě hraničářů bohužel nejsou denodenně, překlady jsou časově náročné, stejně tak moje pokusy o psaní (znovu tímto nabádám někoho, kdo by se chtěl podělit o svoje díla, nebo ukázat kamarádům, že něco takového existuje - ať neváhá =) Vím, že jsem s tím otravná =D).

Na internetu jsem narazila na spoustu kvízů - překlady krátkých otázek jsou problémem jen několika minut =) - na soutěže a různé. Uvítali byste, kdyby se tu něco takového taky objevilo? =)
Pokud nechcete psát do komentářů, naprosto stačí, když kliknete v anketě pod článkem na vybranou odpověď. =)
Nebo, mimo kvízů, takové malé dotazníky, které by se ptaly na to, jakou postavu máte momentálně nejraději, nebo co vás na sérii Johna Flangana tak baví? =) Jen takovou sondu do naší hraničářské duše. =)

Nechám to na vás a doufám, že zvážíte můj nápad... =)