STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už v létě! ;-)

ZVÍŘATA

17. ledna 2011 v 20:11 | Ju |  Zvířata
Cuk

Cuk je houževnatý malý poník, který patří Willovi, a oba jsou velmi dobří přátelé. Cuk několikrát Willovi zachránil život, namátkou při setkání s kancem nebo s útočícími wargaly. Také ve čtvrté knize se projeví jejich silné propojené pouto, protože když Halt s Horácem narazili nevědomky na Willovu stopu, pony zneklidněl a věděl o přítomnosti svého pána.

V pátém díle se ztratí v písečné bouři v Aridě, má však štěstí a je nalezen pouštními obyvateli Bedulliny a dostává se do vlastnictví Hassana. Ten ho pojmenoval Poslední paprsek, podle doby, kdy koníka našel. Cuk se ale znovu setkává se svým právoplatným majitelem a vrací se k němu, když s přehledem vyhraje závod a může se vrátit k Willovi.

Jméno Cuk dostal od Starého Boba, protože často cukal hlavou. Pokud byste se chtěli na Cukovi povozit, stačí mu do ucha pošeptat: "Nevadí?"


Abelard

Je Haltův kůň a jeho jméno je galického původu. Halt, stejně jako ostatní hraničáři, bývá často spatřen, jak ke svému koni promlouvá a vypráví mu "soukromé vtipy". V deváté knize je Abelard velmi rozrušený, protože se jeho pán ocitne v ohrožení života.

Jak už je napsáno výše, Abelardovi předci pochází z Galiky, a proto je zvyklý na galičtinu. Jestliže na něj nasednete bez dovolení, ocitnete se okamžitě v kaluži plné bláta. Ti chytřejší se ho zeptají, jestli mohou. Ale galicky. "Permettez-moi?" je to pravé ořechové.


Kikr

Kikr patří Horácovi a je to vysoký, dobře stavěný hnědák, správný příklad dobrého bojového koně. Vztah mezi koněm a Horácem je založen na hlubokém vzájemném porozumění. Horác o Kikra starostlivě pečuje a zajišťuje, aby se cítil pohodlně, ať jsou kdekoliv. Nedá na něj dopustit a za jiného koně by svého hnědáka nikdy nevyměnil. Také k němu mluví na osamělých cestách a Kikr se chová, jako by mu odpovídal.


Blaze

Blaze je Gilanova klisna a jako její pán je vysoká a rychlá. Blaze a Gilan si jsou velmi podobní, co se jejich osobnosti týká. Jako každý hraničářský kůň i ona reaguje na doteky a hlas svého majitele. Abyste na ni mohli nasednout, musíte jí říct: "Hnědé oči."

!!! /Blaze je klisna, jak uvedl sám John Flanagan. Avšak v českých překladech je Blaze kůň./ !!!


Šíp

Šíp je kůň, který byl Willovi zapůjčen v páté knize poté, co se Cuk ztratil v písečné bouři. Je velmi dobře vycvičen, aby přežil v pusté aridské poušti. Je zabit lvem a tím zachránil Willův život poprvé. Když se nad jeho mršinou slétávají supi, uvidí je Bedullini, kteří vedle mrtvého koně najdou dehydratovaného a vyčerpaného chlapce, a to je podruhé, kdy Will díky Šípovi přežil.


Samum

Samum znamená v bedullinském jazyce písečnou bouři. Kůň se objevuje v 5. díle a patří asejchu Umarovi. Je to nejrychlejší kůň nomádského kmene a v závodě o Cuka jel na jeho hřbetě Hassan, jeden z nejlepších jezdců.


Pán Slunce

Pán Slunce je Seletinův kůň. Je to aridský plnokrevník, z plemene nejlepších aridských koní. Je popisován jako "krásně rostlý a upravený" a "bílý jako jeho jezdec".


Dříč

Dříč se objevuje v páté knize, kdy se na něm snaží ze všech sil udržet Svengal, skirl Vlčího větru, na cestě z hradu Redmontu do Araluenu. Dříč je opravdu starý pony, neublížil by mouše, ale Svengal ho vidí jako zplozence pekla, když "nečekaně" zatočí doleva a Svengal padá na zem.
Dříč se nikdy nepohyboval rychle ani nečekaně, a proto také dostal takové jméno.


Stín

Stín
Stín je ovčácká fena, kterou Will zachránil poté, co byla zraněna svým předešlým majitelem, rváčem Johnem Buttlem. Má černobílou srst a jedno oko je hnědé a druhé modré, díky tomu vypadá vesele a rozpustile. Doprovází Willa a Cuka jako věrná společnice na hrad Macindaw, kde se setkává s obrem Trobarem, který v ní našel dlouho ztracenou přítelkyni. Tady ji Will zanechá, aby dělala Trobarovi společnost. 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Eris Eris | E-mail | 8. května 2014 v 9:32 | Reagovat

Ahoj máš úžasnej blog :) jen bych připojila ještě Trkače od Madie :) Je to strakáč a jeho heslo je Nepolámej mě :)

2 lusamii lusamii | 22. dubna 2016 v 18:50 | Reagovat

Chybí mi tu Černá:'( (1. výstup v 9. díle)

3 Fluffy | Velitelka Fluffy | Velitelka | Web | 26. dubna 2016 v 14:22 | Reagovat

Samozřejmě, že tu všechna zvířátka nejsou, jelikož je to článek z roku 2011, a doposud nebyl čas na to ho aktualizovat. O prázdninách bude probíhat rekonstrukce a aktualizace, takže děkuji za pochopení. =)

4 tonda tonda | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:14 | Reagovat

ahoj máš opravdu výborný blog a chtěl jsem se zeptat jestli tam máte podobiznu Alyss

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama