STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už brzy! ;-)

Macindaw a okolí

30. ledna 2011 v 20:33 | Ju |  Macindaw
Malcolm

Malcolm je údajný čaroděj, který žije v Grimsdellském lese. Lidé mu začali říkat Malkallam, protože nedokázal zachránit život dítěti, a byl obviněn z čarodějnictví. Malkallam byl původně čaroděj, který zaklel Syronův rod a celý hrad Macindaw.

Ale Malcolm je pouze léčitelem. Je malé postavy, plešatý, má hnědé oči a smysl pro humor. Je také velmi obětavý a inteligentní. Stará se o lidi, kteří byli postiženi nějakou nezvratitelnou nemocí či postižením, a chrání je před okolním světem díky trikům s raketami, světly, hlasy a mlhou.

Objevuje se v šesté a sedmé knize, kde pomáhá Willovi dobývat zpět hrad Macindaw a zachraňuje Ormanovi, hradnímu pánovi, život. Znovu se s ním můžeme setkat v deváté knize, kde podá Haltovi správný protijed a tím mu zachrání život.


Orman

Orman je syn pána hradu Macindawu, Syrona, a bratranec Sira Kerena. Je to spíš učenec, ne žádný voják, a není moc oblíbený u svých poddaných. V knize je zobrazený jako arogantní a nafoukaný vládce. Will s Alyss si původně mysleli, že právě on stojí za zvěstmi o Malkallamovi a že otrávil svého otce. Ale jejich rozhodnutí se změní, když je otráven i Orman, a díky Willovu pohotovému zásahu a rychlému dopravení k léčiteli Malcolmovi, přežije. Poté, co se uzdravuje, mění se i jeho chování. Je Willovi zavázán a stává se jeho spojencem a přítelem.


Xander

Ormanův sluha a sekretář. Je hodně šetřivý, rád "brblá", ale je velmi oddaný službě Syronovu rodu a pro svého pána by udělal vše.


Sir Keren

Sir Keren je hlavním strůjcem spiknutí proti svému strýci a bratranci. Snaží se dostat pod svou nadvládu hrad Macindaw, důležitý obranný pod proti nájezdům Skotiů z Pikty. Keren je mezi vojáky oblíbený, nikdo by proti němu nepovstal se zbraní v ruce. A ačkoliv se rozhodl zradit své království a spojí se se Skotii, je z toho zoufalý a ví, že jednal špatně. Ale neustoupí ze svého plánu, ani po Alyssině naléhání. Zemře v sedmé knize po pádu z věže.


Trobar

Trobar je velký obr, který vyrůstal s Malcolmem na jeho pasece. Jako malý měl psa, který ho jako jediný miloval, a tak se velmi skamarádí se Stín, Willovou fenou.
Ta u něj pak zůstane a on má po boku velmi oddanou přítelkyni.


John Buttle

John Buttle strávil veškerou část svého života v Seacliffu, Willově lénu. Tam se projevoval jako vrah a lupič. Potají vyslechl tajný rozhovor mezi mladým hraničářem a Alyss, a proto ho Will daroval do otroctví Skandijcům. Ale naneštěstí je zasáhla bouře a on se dostal na svobodu. Narukoval do Kerenovy armády a sám si dal titul Sir John. Umírá v sedmé knize.


Generál MacHaddish

Skotijský generál, který vyjednával se Sirem Kerenem. Je zajat Willem a Horácem při svém návratu do vlasti.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama