STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už v létě! ;-)

HLAVNÍ POSTAVY

16. ledna 2011 v 18:37 | Ju |  Hlavní postavy
Will Dohoda

Will
Will je mladý hraničář araluenského království.
Od malička vyrůstal v opatrovně hradu Redmontu, jeho matka zemřela při porodu a jeho otec zahynul v bitvě s wargaly. Možná proto se vždy toužil stát rytířem a vyrovnat se svému otci.
V patnácti byl malý a šlachovitý, ale také hbitý, rychlý a překvapivě silný. Při Dni vybírání je vybrán hraničářem Haltem, aby se stal jeho učněm.

Will stále usiluje o Haltovo uznání, protože věčně zachmuřený hraničář je někdy až bezohledně skoupý na slovo. Učí se však se zápalem a svojí vrozenou zvědavostí svého učitele často dopaluje. Má ale velmi veselou a družnou povahu, jeho a Haltův vztah se postupem času prohlubuje - vidí v něm něco jako svého otce a nedá na něj dopustit.

Získává si přátele, na které se může spolehnout. Jeho nejlepším kamarádem se stává Horác - i přesto, že spolu v opatrovně nevycházeli a byli nepřáteli - a vysoký rytíř Willa obdivuje pro jeho schopnosti, jako je neviditelný pohyb, rychlé uvažování a schopnost zůstat klidný i v těch nejděsivějších situacích. Další kamarádkou je Evanlyn, neboli princezna Kassandra. Poté, co jsou oba zajati u mostu přes Trhlinu Skandijci a odvezeni do otroctví, se mezi nimi vyvine zvláštní vztah, který je plný obdivu jednoho k druhému. Will také nedá dopustit na Haltova bývalého učně, Gilana. A nakonec je tu Alyss, dívka, se kterou vyrůstal. Hluboké přátelství se postupem let mění ve vřelý, romantický cit.

Z Willa, který projde celým výcvikem jako Haltův učeň, se stává hraničář. Je skvělý lukostřelec, umí naprosto bravurně ovládat saxonský a vrhací nůž, mezi ním a jeho koněm Cukem se zrodilo velmi silné přátelství. Rád hraje na mandolu a svých muzikálních schopností využil v knize 6. a 7. v přestrojení za potulného kejklíře. Nejradši má ovšem písničku známou jako "Vousáč Halt" o jeho učiteli s neostříhanými vlasy. A jako všichni hraničáři - miluje kávu. Jen tu svou si velmi sladí.Halt Carrick

Halt
Halt je členem hraničářského sboru a jako takový byl přidělen do Redmonstkého léna.
Halt je překvapivě malý, do výšky průměrného muže mu vlastně dost schází, ale je hbitý a čilý. Má černé vlasy i vousy, trochu prokvetlé stříbrem, které si sám zkracuje saxonským nožem. Halt je excelentní střelec a používá dlouhý luk jako všichni hraničáři. A dokonce: i když tvrdí, že minul svůj cíl, všichni vědí, kde je pravda (Kniha třetí: Ledová země - První setkání s Deparnieuxem). Jeho koněm je Abelard.

Narodil se v Hibernii jako následník clonmelského trůnu. Má mladšího bratra, dvojče, Ferrise, který se ho pokusil několikrát zabít. Právě proto opouští Clonmel, plaví se do Araluenu a Ferris si přivlastňuje jeho trůn.
V Araluenu potkává Crowleyho a stává se hraničářem.

Proslavil se, když zachránil království před porážkou lordem Morgarathem, pánem Deštných a temných hor, v bitvě na Hackhamské pláni.

Haltovým prvním učněm byl Gilan, veselý a vysoký mladík. A Halt byl vždy víc než učitelem pro Willa, miluje ho jako svého vlastního syna. V pátém díle naprosto věří Willovým schopnostem a v to, že je zachrání před jistou smrtí. Má velkou radost, že Will získává vlastní stříbrný list, odznak plně vyučeného hraničáře.

V páté knize si za manželku bere půvabnou Lady Paulinu, hlavu diplomatické služby na hradě Redmontu.

Halt je bezpochyby legendou a říká se o něm, že nikdy nebude lepšího hraničáře, než je on sám.Horác Altman

Horác
Horác je rytíř Dubového listu, velitel Araluenské královské gardy B, excelentní šermíř a Willův nejlepší přítel.

Horác, stejně jako Will, vyrůstal v redmontské opatrovně. Vždy si přál být rytířem a jeho sen se splní, když je vybrán jako učeň do bojové školy sira Rodneyho.

Už odmalička se projevoval jako rozený sportovec, je silný, svalnatý - ale štíhlý a hodně vysoký.
Má hezkou tvář a v ní modré oči, pokřivený nos a jizvu na líci. Ale všechny dámy na hradě Araluenu ho vidí jako naprosto neodolatelného. Hodně lidí si myslí, že Horác není příliš chytrý, ale on rád vidí věci jasně a čistě. Má velmi logické myšlení a je metodický.

Horác je rozený šermíř, má velké nadání a cit pro meč. Nosí kulatý štít s dubovým listem, vyvážený meč a kroužkovou košili. Má svého koně - Kikra - a nedá na něj dopustit.
V deváté knize se šeptá, že je zamilovaný do princezny Kassandry.Gilan

Gilan
Gilan je bývalý Haltův učeň a syn bojového mistra Davida z Carawaye.
Gilan je jiný než ostatní hraničáři, protože se narodil jako šlechtic a budoucí rytíř, takže už od mala cvičil s mečem a učil se šermovat. Učil se u legendárního šermíře MacNeila, ale vždycky obdivoval hraničáře a jejich práci. Jeho otec se přátelil s Haltem a Gilanovi bylo dovoleno, aby se stal Haltovým učněm. Ve výcviku s mečem ale nadále pokračoval. Stal se jedním z nejlepších šermířů celého Araluenu.

V knihách je popisován jako nejmladší ze všech hraničářů (během první knihy), je mu něco kolem 22 let. Je vysoký, pohledný, temperamentní, vtipný a bezstarostný. Je také jedním z nejlepších hraničářů, co se týká skrytého pohybu - ne-li vůbec nejlepší.

Prvním lénem, kam byl přeložen, bylo léno Meric. Později byl jmenován hraničářem do Norgatského léna a na konec do léna Whitby, jednoho z nejdůležitějších lén Araluenu.

Je také Willovým dobrým přítelem, dává mu rady a rozumí mu. Haltův druhý učeň mu přirostl k srdci.

Jeho koněm je Blaze - hnědá klisna, podobná svému pánu povahou (N/A: Sám John Flanagan řekl, že Blaze je klisna - v jedné knize se objevuje jako kůň a to je chyba. Avšak v českých překladech je Blaze mužského pohlaví).

Miluje kávu, stejně jako všichni u sboru, a na Haltové svatbě s Lady Paulinou se zamiluje do Jenny, Willovy kamarádky z opatrovny.Evanlyn

Evanlyn
Je korunní princezna Kassandra, dcera krále Duncana - a jméno Evanlyn patřilo její služebné, ale ta zemřela spolu s jejím doprovodem v Celtice, když je zabili wargalové. Kassandra se bála, že by mohla padnout do zajetí, a proto zamlčela své pravé jméno.

Evanlyn je velmi hezká blondýnka se zelenýma očima. Je tvrdohlavá, odhodlaná a statečná. Dobře se orientuje v politice a vojenských strategiích, je rozená vůdkyně. Dokáže si zachovat chladnou hlavu, je rozhodná a vytrvalá. Umí vyjednávat.

Zvolí si neobvyklou zbraň - prak. Také se učí zacházet s mečem a Geldon, hraničář ve výslužbě na hradě Araluenu, ji učí, jak se pohybovat nepozorovaně.Alyss Mainwaringová

Alyss je členkou diplomatického sboru, pod ochranou Lady Pauliny.
Alyss vyrůstala v opatrovně jako Horác a Will. Její otec zemřel v bitvě s wargaly a její matka, zasažena tou ztrátou, zemřela několik dní po porodu.

Je štíhlá, vysoká, plavovlasá, má šedé oči - a je velmi inteligentní a půvabná.

V šesté a sedmé knize se objevuje jako kurýrka na hradě Macindawu v převlečení za protivnou Lady Gwendolyn. Je ale zajata sirem Kerenem a vystavena moci modrého kamenu, který má hypnotizující účinek. Will ji však vysvobodí, přizná se, že ji miluje, a ona je šťastná, protože cítí to samé.Erak Hvězdec

Býval jarlem na své lodi Vlčí vítr, ale po bitvě s Temudžaji je zvolen oberjarlem - "králem" Skandijců. Je spojencem Araluenců.

Erak se svými přáteli zajal Willa a Kassandru u mostu přes Trhlinu a po porážce Morgarathova vojska odplouvá i s nimi zpět do Skandie, kde je oba prodá do otroctví Ragnakovi, oberjarlovi. Ale jako všichni Skandijci Erak respektuje lidi s odvahou - a proto sympatizuje s Willem i Evanlyn. Když zjistí, že je Will úplně vyčerpaný prací, závislý na hřejivé trávě, pomůže jemu a princezně uprchnout.

Ve čtvrté knize se stává novým oberjarlem, protože Ragnak umírá v bitvě s Temudžaji. Také podepíše smlouvu s králem Duncanem.

Erak je známý pro své navigační schopnosti a ochotu používat válečnou sekeru. I když je často nevrlý, umí být přátelský a přátelům je věrný. Samozřejmě jako každý Skandijec miluje moře, nájezdy a kořist, která z toho plyne.Morgarath

Morgarath je bývalý baron Gorlanského léna a po povstání, kdy se snažil uchvátit Duncanův trůn, byl nucen opustit Araluen a uchýlit se do Deštných a temných hor na jihu. Má divné spojence - wargaly a šelmy kalkary.

Je výborný šermíř, má vysokou postavu, je bledý a šíleně touží po pomstě. Má bílé vlasy a mluví pronikavým hlasem. Willovi připomínal krkavce.

Je zabit v rytířském souboji Horácem na konci druhé knihy.


 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ívy Ívy | E-mail | 10. prosince 2011 v 16:49 | Reagovat

Jenny se zamiluje do Gilana a ne Gilan do Jenny! :)

2 RenyNew RenyNew | 7. ledna 2012 v 16:47 | Reagovat

[1]: Nejspíš to bylo oboustrané :)

3 Reny | vrchní kejklíř Will Reny | vrchní kejklíř Will | 31. ledna 2016 v 14:07 | Reagovat

Neuděláme rozšíření o Skandijce (respektive Volavky)?

4 Janny Janny | 28. srpna 2016 v 19:56 | Reagovat

[3]: Jo dobrý nápad

5 tonda tonda | E-mail | 16. ledna 2017 v 21:45 | Reagovat

chtel jsem se zeptat obrázek Allys tam nemáte

6 George George | 21. ledna 2017 v 9:03 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama